HC ChrudimSK Třebechovice pod Orebem

0:5 (0:3,0:2,0:0)
Redakce | | A-tým

Chrudim opět nezvládla domácí osmifinálové utkání a prohrává v sérii 2:1.

Třetí osmifinálový souboj mezi HC Chrudim a SK Třebechovice pod Orebem zvládli lépe hosté, kteří na chrudimském zimním stadionu zvítězili jasně 5:0. Domácím hokejistům dnes vůbec nic nevycházelo. Celá řada slibných brankových příležitostí skončila buď na tyči nebo na výborně chytajícím brankářovi Tomášovi Petrů, který kryl celkem 48 střeleckých pokusů Chrudimi a udržel tak čisté konto. Třebechovice díky vítězství získávají postupový matchball a ve středečním domácím utkání mohou slavit postup do čtvrtfinále.

F. Matoušek (L. Novotný) — T. Linhart, V. Pilař, L. Budínský, D. Pejzl, F. Hybeš, P. Čáslava, D. Hrdlička, M. Felcman — J. Polák, Z. Formánek, U. Dobiáš, V. Felcman, V. Novák, F. Roubal, D. Cvrček, T. Hejduk, Z. Pavlík, M. Kostka, J. Plch, N. Langr

SK Třebechovice pod Orebem:

. Petrů (J. Vaněk) — V. Kostka, R. Píč, J. Plíhal, D. Souček, M. Dittrich, M. Mlateček — M. Beránek, J. Drašnar, J. Wolf, M. Bartoň, T. Zahradník, O. Menyhárt, J. Jušta, L. Sajdl, R. Netušil, T. Drašnar, V. Šeda

Góly a asistence: 4. Netušil (Mlateček, Zahradník), 6. Netušil (Mlateček, Zahradník), 8. Drašnar T. (Jušta), 27. Wolf, 34. Wolf (Jušta)

Stadion: Zimní stadion Chrudim

Chrudimské snažení o vstřelení první branky v utkání přibrzdil faul Tomáše Hejduka, který šel již v čase 2:00 pykat na trestnou lavici za hákování. Chrudim oslabení zvládla bez větších problémů, jenže ve 4. minutě vzal v obraném pásmu kotouč Robin Netušil a po kličce na domácího obránce zamířil přesně za Matouškova záda. Stejný hráč se navíc prosadil hned ve svém dalším střídání a tak díky němu vedli Třebechovice v 6. minutě již 2:0. Trápení domácího týmu pokračovalo nadále, protože v 8. minutě po střele Tomáše Drašnara vedli hosté 3:0. Neuvěřitelná efektivita střelby, kdy svěřenci Jaroslava Kudrny vstřelili ze 4 střeleckých pokusů 3 branky vyhnala Filipa Matouška z chrudimské branky, místo něho nastoupil Lukáš Novotný. Chrudimi se nepodařilo snížit ve zbytku první třetiny i přes možnost dvou přesilových her. Na začátku druhé třetiny byl vyloučen na 5 + OK za tvrdý zákrok na obránce Marka Felcmana autor úvodních dvou branek, Robin Netušil. Chrudim se v dlouhé početní výhodě z řady gólových příležitostí neprosadila a místo toho inkasovala. Ve 27. minutě totiž ujel Josef Wolf a samostatný únik zakončil forhendovou kličkou za bezmocného Lukáše Novotného. Stejný hráč pak ve 34. minutě stanovil konečné skóre utkání na 5:0. I když Chrudim prohrávala velkým rozdílem, tak se domácí hokejisté snažili o vstřelení branky. Proti byl ale výborný brankář Tomáš Petrů, který během 60 minut hry vytáhl řadu skvělých zákroků. Několikrát mu pomohla i branková konstrukce a štěstí, které ke sportu prostě patří. Téměř celá třetí třetina se odehrála v obranném pásmu Třebechovic pod Orebem. Slušně zaplněná tribuna ZS v Chrudimi se však branky domácích nedočkala. V závěrečné třetině se neujala ani jedna z 19ti střel. Hvězdou utkání byl po zásluze vyhlášen hostující brankář Tomáš Petrů, na straně domácích pak spolehlivý obránce Tomáš Linhart.

Chrudim prohrává v osmifinálové sérii hrané na tři vítězná utkání 2:1 a ve středu bude muset na ledě soupeře vyhrát, jinak cesta v play-off končí již v osmifinále. Nic však není ztracené. Na ledě soupeře jsme již jednou dokázali zvítězit a tak uděláme vše pro to, aby se nám to povedlo znovu a abychom osmifinálovou sérii dovedli do rozhodujícího pátého utkání. Děkujeme všem fanouškům za podporu během celého utkání i přes nepříznivý vývoj. Moc si vás vážíme a doufáme, že nám zachováte přízeň i v následujícím utkání na ledě soupeře.