HC ChrudimSK Třebechovice pod Orebem

4:3 (1:2,2:1,1:0)
Redakce | | A-tým

Chrudim zvládla rozhodující utkání a postoupila do čtvrtfinále play-off

Vyrovnanou osmifinálovou sérii rozhodlo až páté utkání se šťastnějším koncem pro Chrudim! Začátek střetnutí patřil opět soupeři, který se ujal rychlého vedení 2:0, Chrudim se ale nevzdala, vyrovnala a v čase 47:56 vsítil rozhodující branku Petr Čáslava, pro kterého to byl zároveň premiérový gól v dresu HC Chrudim. Na soupeře pro další kolo play-off si budeme muset počkat do zítřka. Děkujeme všem fanouškům, kteří přišli na zimní stadion a pomohli týmu k postupu.

HC Chrudim:

L. Novotný (F. Matoušek) - P. Čáslava, D. Pejzl, V. Pilař, M. Urban, L. Budínský, F. Hybeš, D. Hrdlička, T. Linhart - D. Cvrček, J. Plch, V. Novák, J. Turčání, U. Dobiáš, F. Roubal, L. Hebek, T. Hejduk, J. Polák, M. Kostka, Z. Formánek, N. Langr

SK Třebechovice pod Orebem:

T. Petrů (J. Vaněk) - M. Dittrich, J. Plíhal, M. Veselý, D. Souček, M. Mlateček, M. Kellner, V. Kostka - M. Bartoň, J. Jušta, V. Šeda, R. Netušil, T. Zahradník, J. Wolf, L. Sajdl, M. Javůrek, T. Drašnar, J. Drašnar, O. Menyhárt

Góly a asistence: 4. T. Drašnar (J. Wolf, J. Jušta), 7. R. Netušil (M. Mlateček, T. Zahradník), 32. J. Wolf (T. Drašnar) - 17. M. Kostka (T. Linhart,  J. Plch), 25. T. Hejduk (D. Cvrček, J. Polák), 39. D.Cvrček (P. Čáslava), 48. P. Čáslava (D. Pejzl, V. Pilař)

Komentář

Začátek rozhodujícího osmifinálového souboje patřil opět Třebechovicím. Hosté stejně jako v minulých utkáních vstřelili první branku již ve 4. minutě zásluhou Tomáše Drašnara. O tři minuty později navýšil náskok Třebechovic Robin Netušil, jenž dorážel střelu od modré čáry. Ne jednomu chrudimskému fanouškovi se při této situaci vybavili vzpomínky na třetí utkání, kdy Třebechovice vedli díky rychlím gólům 3:0 po první třetině a Chrudim přes veškerou snahu nestihla zareagovat. Tento scénář se naštěstí ve včerejším utkání nenaplnil. Domácí hokejisté přidali, začali hrát zodpovědně dozadu a dostávali se do šancí. Hostující brankář Tomáš Petrů držel svůj tým až do 17. minuty. Chrudim dostala první možnost přesilové hry v utkání a střílenou přihrávku od Tomáše Linharta namířil Martin Kostka za záda Tomáše Petrů. Ve zbytku třetiny se již nepodařilo další branku přidat a tak Třebechovice pod Orebem drželi jednobrankový náskok. Vyrovnání na 2:2 přišlo ve 25. minutě. Druhý útok skvěle napadal rozehrávku hostů. Kotouč se dostal na hůl Tomáše Hejduka a zkušený hokejista nekompromisně propálil hostujícího brankáře. Třebechovice si vzali své vedení zpět v čase 38:39. Chrudim sice svého soupeře uzavřela na téměř celou minutu v jeho obranném pásmu, gól se však vstřelit nepodařilo. Naopak chrudimské obraně pláchl útočník Wolf, jenž protlačil kotouč za Lukáše Novotného. Ve třetí třetině již soupeři docházeli síly, nejspíše se projevilo to, že svěřenci trenéra Jaroslava Kudrny odehráli celou sérii na tři formace. Chrudim byla v útoku mnohem nebezpečnější což se na skóre projevilo ve 48. minutě. Ke kotouči se dostal na útočné modré čáře Petr Čáslava a svojí dělovkou na lapačku nedal hostujícím brankáři šanci. Jednobrankový náskok si Chrudim již pohlídala. Největší šanci na srovnání měl pět minut před koncem Tomáš Drašnar, jehož střelu z mezikruží skvěle vychytal Lukáš Novotný. Necelé tři minuty před konce byl navíc vyloučený hostující obránce Kostka za faul kolenem. Po uplynutí početní výhody ještě zadělal na drama domácí útočník Jiří Polák, který usedl na trestnou lavici za podrážení. Třebechovice odvolali brankáře, ale gól se jim již nepodařilo vstřelit. Chrudim po vítězství 4:3 postoupila mezi osm nejlepších týmů Východočeské ligy. Informace o čtvrtfinále přineseme již brzy. Jasné je již to, že začneme tuto neděli na ledě soupeře. Jestli to bude Nové Město nad Metují nebo Jaroměř se rozhodne dnes večer.