HC ChrudimTJ Spartak Nové Město nad Metují

4:0 (2:0,1:0,1:0)
Redakce | | A-tým

Perfektní výkon přinesl srovnání série. Rozhodne se v pátek na ledě soupeře.

Do středečního čtvrtfinálového utkání vstupovali s lepší náladou hráči týmu TJ Spartak Nové Město nad Metují, jelikož vedli v sérii 2:1. Chrudim musela vyhrát, aby odvrátila vyřazení z play-off. Po skvělém výkonu všech hráčů podpořeném stoprocentním Lukášem Novotným v chrudimské brance jsme utkání ovládli přesvědčivě 4:0. O postupujícím mezi čtyři nejlepší týmy soutěže se rozhodne v pátek od 19,00 na zimním stadionu ve Dvoře Králové nad Labem.

L. Novotný (F. Matoušek) — T. Linhart, V. Pilař, T. Hejduk, D. Pejzl, F. Hybeš, P. Čáslava, D. Hrdlička, M. Felcman — J. Polák, Z. Formánek, U. Dobiáš, V. Felcman, V. Novák, F. Roubal, D. Cvrček, J. Turčáni, Z. Pavlík, M. Kostka, J. Plch, N. Langr

TJ Spartak Nové Město nad Metují:

Z. Biegl (J. Patera) — M. Franc, J. Vitebský, D. Borovec, D. Dufek, J. Mert, M. Pohl, V. Dostál — V. Koudelka, O. Zámečník, D. Reichmann, J. Černý, J. Bucek, M. Hylena, T. Hynek, M. Lelka, R. Velinský, O. Šťastný, D. Vanát, L. Prouza

Góly a asistence: 5. Pavlík (Polák, Hrdlička), 11. Felcman V. (Formánek, Čáslava), 29. Plch (Novák, Dobiáš), 59. Pilař (Novák, Hejduk)

Střely: 33:25

Vyloučení: 5:5 + navíc 5 + OK za hrubost Dennis Hrdlička (CHR) a Mikuláš Pohl (NMM)

Využití: 0:0

Oslabení: 0:0

Rozhodčí: Jan Čížek — Petr Pošvář, Kristýna Hájková

Diváci: 250

Stadion: Zimní stadion Chrudim

První střídání patřilo hostům. Spartak dal hned na začátku utkání domácím pocítit, že dnes chtějí sérii ukončit. Proti byl ale chrudimský brankář a hrdina dnešního utkání Lukáš Novotný, který všechny šance v úvodu hry soupeři pochytal. Po ospalém začátku se do svých šancí začali dostávat také hráči HC Chrudim. První gól diváci viděli v 5. minutě. Jiří Polák krásnou přihrávkou našel rozjetého Zdeňka Pavlíka, který se v samostatném úniku nemýlil. Nekompromisní střelou švihem poslal Chrudim do jednobrankového vedení. To se povedlo navýšit v 11. minutě, když se prosadila čtvrtá formace domácích. Zdeněk Formánek vypálil z vrcholu kruhu a hostující brankář Biegl jeho střelu vyrazil betonem pouze na hůl Vojtěcha Felcmana, jenž dorazil kotouč za brankovou čáru. Chrudim měla následně chvíli možnost hrát přesilovou hru 5 na 3, kterou se nepodařilo využít a tak se šlo do kabin za stavu 2:0. Na začátku druhé třetiny oba týmy vyčkávali kdo udělá chyby. Trochu vzrušení přinesla 27. minuta. Při přerušení se strhla u chrudimské branky menší strkanice, do které měl po chvíli potřebu se zapojil obránce Spartaku Mikuláš Pohl. Vybral si ale těžkého protivníka Dennise Hrdličku. Do minulé sezóny věkem ještě junior byl v pěstním souboji více než vyrovnaným soupeřem. Oba kohouti vyfasovali od hlavního rozhodčího Jana Čížka vyšší tresty do konce utkání. Pro Chrudim, která nasadila do utkání hned 8 obránců, žádný problém. Zato Spartak Nové Město nad Metují muselo utkání dohrávat pouze na 5 beků a navíc přišli o svého nejlepšího střelce. Chrudim absenci nejlepšího obránce soupeře potrestala hned za 2 minuty. Ve 29. minutě se totiž prosadil Jiří Plch a stav utkání byl již 3:0. Zbytečné fauly na konci druhé třetiny daly Spartaku možnost na snížení. Hostující hokejisté však nedokázali využít ani jednu ze dvou nabídnutých početních výhod. Ve třetí třetině si Chrudim svůj cenný tříbrankový náskok zkušeně pohlídala. Spartak se nakonec nezmohl ani na čestný úspěch, všechny střelecké pokusy hráčů v modrožlutých dresech končili na bezchybném brankáři Lukáši Novotným, který si připsal své první čisté konto v sezóně. V 58. minutě byl vyloučen podruhé v utkání chrudimský útočník Ugo Dobiáš. Spartak to zkusil v šesti proti čtyřem, ale do žádné větší šance se nedostal. Po levém mantinelu navíc obraně soupeře pláchl obránce Václav Pilař, který svou trefou do prázdné brány uzavřel gólový účet utkání. Celému čtvrtfinálovému souboji přihlížely téměř tři stovky fanoušků, kterým bychom chtěli touto cestou moc poděkovat. Byla by škoda si v letošní sezóně již nezahrát před zaplněnými domácími tribunami, proto pojedeme v pátek do Dvora Králové nad Labem s jasným cílem vyhrát utkání a postoupit do semifinále. Kdo má čas, tak přijeďte fandit a pomozte nám zlomit dosavadní trend, při kterém v této sérii vyhrávají utkání pouze domácí týmy. Začínáme v 19,00 hodin.